Bramy garażowe

Bezpieczeństwo użytkowania bram garażowych opiera się na systemach eliminujących jakiekolwiek ryzyko związane z codziennym używaniem.

Standardowym wyposażeniem bram z napędem elektrycznym jest wyłącznik przeciążeniowy, który zapobiega ewentualnym wypadkom związanym z przygnieceniem. Gdy podczas zamykania brama napotka na przeszkodę automatycznie zatrzymuje się i podnosi, nie powodując żadnych szkód.

Kolejnym zabezpieczeniem jest konstrukcja segmentów tworzących pancerz bramy. Dzięki niej wyeliminowana jest możliwość przytrzaśnięcia palców z zewnątrz i od wewnątrz.

Zastosowanie fotokomórek chroni przed zgnieceniem. Brama automatycznie podnosi się, gdy na wysokości linii fotokomórki znajdzie się tylko zaoszczędza czas, ale i energię (ciepło nie ucieka na zewnątrz).

Bramy garażowe segmentowe są dostępne w 3 wzorach przetłoczeń:

 • przetłoczenia w kasetony,
 • przetłoczenia poziome wąskie,
 • przetłoczenia poziome szerokie.

Kolorami bazowymi dla wszystkich rodzajów bram z przetłoczeniami są biały i brązowy. Bramy te są dostępne również w kolorach z palety RAL np.: perłowobiały, jasna kość słoniowa, czerwień rubinowa, niebieski, lazurowy, zielony, kilka odcieni szarego, ochra, kilka odcieni brązu.

Bramy garażowe segmentowe są dostępne również jako bramy bez przetłoczeń. Ich dodatkowym atutem jest łatwość utrzymania czystości. Bramy bez przetłoczeń są dostępne we wszystkich kolorach palety RAL.

Bramy garażowe segmentowe mogą być wykończone jednym z kilku dekorów.

Bramy garażowe segmentowe mogą zostać wzbogacone o przeszklenia. Rozmiar i kształt przeszkleń jest dostosowany do rodzaju i wyglądu bramy.

 • Dostępne kształty przeszkleń:
 • owalne,
 • prostokątne,
 • prostokątne ze szprosami.

Elementy ułatwiające otwieranie bram garażowych to klamki i uchwyty. Warianty kolorystyczne klamek i uchwytów: czarna i satynowa. Standardowo uchwyty montowane są po lewej stronie bramy. Możliwe jest również umieszczenie uchwytu po prawej stronie lub przy bramach automatycznych rezygnacja z niego.

Napędy elektryczne stosowane w bramach garażowych segmentowych to napędy centralne. Są one zamontowane nad bramą, napęd przekazywany jest przez szynę wyposażoną w łańcuch lub pasek zębaty. Klient ma możliwość swobodnego sterowania nimi za pomocą: pilota, przycisku klawiszowego, klawiatury kodowej lub wyłącznika kluczowego. Napędy są wyposażone w lampkę, elektroniczną regulację wyłączników krańcowych, wyłącznik przeciążeniowy oraz funkcję łagodny start i zatrzymanie.

Bramy przemy

Podstawowym elementem systemu zamykania bram przemysłowych jest rygiel ręczny, który zabezpiecza przed włamaniem.

Wszystkie bramy wyposażone są w zabezpieczenia na wypadek pęknięcia sprężyn (w przypadku uszkodzenia sprężyn brama nie opada, wyeliminowane ryzyko przytrzaśnięcia) oraz zabezpieczenia w przypadku zerwania linki (zapobiega opadaniu bramy w przypadku zerwania tego elementu).

Zastosowana w bramach z napędem elektrycznym listwa krawędziowa chroni przed zgnieceniem. Brama trafiając na przeszkodę automatycznie zatrzymuje się, a następnie otwiera.

Mikrowyłączniki uniemożliwiają podniesienie bramy, gdy drzwi serwisowe są otwarte. Stosowane w bramach z napędem elektrycznym.

Oferta bram przemysłowych segmentowych obejmuję dwa systemy:

 • bramy aluminiowe,
 • bramy stalowe.

Bramy przemysłowe aluminiowe i stalowe dostępne są we wszystkich kolorach palety RAL.

Bramy przemysłowe mogą posiadać przeszklenia w postaci okien.
Dostępne kształty przeszkleń w bramach segmentowych stalowych:

 • owalne,
 • prostokątne.

W przypadku bram segmentowych aluminiowych przeszklenia zajmują całą powierzchnię bramy i tworzą tzw. bramę typu panorama. Dla pomieszczeń, których wnętrze ma być wyraźnie wyeksponowane, a jednocześnie zabezpieczone i estetyczne, taki rodzaj bramy to idealne rozwiązanie.

Prawidłowe działanie bram zależy przede wszystkim od rodzaju użytego napędu. Ze względu na siłę uciągu, która wynika z gabarytów i przeznaczenia bramy przemysłowej, stosuje się różne napędy. Są to tzw. napędy boczne zamontowane z lewej lub prawej strony bramy

Napędy cechuje:.

 • niezawodna mechanika,
 • mocny silnik,
 • inteligentne sterowanie,
 • w pełni kompatybilna praca systemów nadawczych i odbiorczych,
 • wysokiej klasy elektronika.

Napędy mogą być sterowane na kilka sposobów: przyciskiem klawiszowym, klawiaturą kodową, wyłącznikiem kluczowym, czujnikiem ruchu, pętlą indukcyjną lub nadajnikiem. Zastosowanie drzwi bocznych albo serwisowych jest dużym ułatwieniem, eliminującym potrzebę otwierania całej bramy. Dzięki takiemu rozwiązaniu Klient nie tylko zaoszczędza czas, ale i energię (ciepło nie ucieka na zewnątrz).

Zamów bezpłatną wycenę!

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę Eko-Plast, zgodnie z ustawą z dn. 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r. Nr 133, poz. 883)