Okucia stanowią najważniejszą część każdego okna – bez nich trudno mówić o bezpieczeństwie i komforcie, których tak często oczekujemy decydując się na kupno nowych bądź wymianę starych okien.

Okna firmy EKO-PLAST wyposażone są w wysokiej jakości oryginalne okucia firmy SIEGENIA-AUBI. Zapewniają one komfort obsługi, niezawodność działania i trwałość okien na lata.

Funkcje podstawowe okucia:

  • zamykanie,
  • rozwieranie,
  • uchylanie.

Okna EKO-PLAST w standardzie są wyposażone w :

  • mikrowentylację,
  • blokadę błędnego położenia klamki.

Mikrowentylacja

Skraplanie się pary wodnej i wilgoć to poważny problem, który dotyczy zbyt szczelnych okien. Można temu skutecznie zaradzić wyposażając okno w mikrowentylację.

Zasada działania:
Po przekręceniu klamki o 45 stopni w górę od pozycji poziomej pomiędzy ościeżnicą a skrzydłem okna powstaje niewielka (ok. 3 mm) szczelina, która zapewnia stały dopływ świeżego powietrza. Skrzydło pozostaje w tej pozycji dzięki specjalnemu zaczepowi rozszczelniającemu.

Blokada błędnego położenia klamki

Blokada błędnego położenia klamki z podnośnikiem zapobiega wypadnięciu skrzydła z zawiasów i zapewnia, że przy zamykaniu będzie ono najeżdżać na ramę zawsze na tym samym poziomie (nie będzie opadać po stronie klamki).

Zamów bezpłatną wycenę!

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę Eko-Plast, zgodnie z ustawą z dn. 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r. Nr 133, poz. 883)