Przeskocz do treści

Szyby

Standardowo w naszych wyrobach stosujemy szyby zespolone niskoemisyjne o współczynniku przenikania ciepła U = 1,0 [W/m2K]. Szkło takie charakteryzuje się bardzo dobrą przejrzystością i neutralną kolorystyką. Szyby ciepłochronne doskonale chronią ciepło domowe i przyczyniają się do ochrony środowiska.

Okna PCV - szyby zespolone niskoemisyjne

Firma EKO-PLAST ma w swojej ofercie szyby, które zapewniają jeszcze lepszą ochronę przed włamaniem, hałasem, nadmiernym nasłonecznieniem:

Szyby laminowane

Okna PCV - szyby laminowane

Szkło laminowane składa się z kilku tafli połączonych ze sobą za pomocą folii PVB. W przypadku pęknięcia szkła folia powstrzymuje fragmenty szyby na miejscu. Różnicując ilość oraz grubość poszczególnych warstw, otrzymujemy szkło laminowane o odmiennych właściwościach fizycznych.

Szyby dźwiękochłonne

Okna PCV - szyby dźwiękochłonne

Własności akustyczne okna, jego zdolność do tłumienia hałasu, mają istotny wpływ na kształtowanie się właściwych, komfortowych warunków dla osób przebywających we wnętrzu. Elementem wpływającym na poprawę izolacyjności akustycznej okna jest dobór odpowiednich szyb dźwiękochłonnych.

Szyby przeciwsłoneczne

Okna PCV - szyby przeciwsłoneczne

Szyb przeciwsłonecznych używa się głównie do zredukowania ilości energii słonecznej przenikającej do wnętrza pomieszczenia chroniąc je w ten sposób przed przegrzaniem. Szyby niskoemisyjne działają jako bariera dla ciepła przenikającego z zewnątrz. Jednak ich skuteczność w cieplejszych okresach, a zwłaszcza na elewacji południowej budynku nie zawsze jest wystarczająca.

Ze względu na wygląd, sposób wytwarzania, zasadę funkcjonowania szkła przeciwsłoneczne dzielimy na 2 grupy:
* absorpcyjne – pochłaniają energię promieniowania słonecznego, którą następnie kierują na zewnątrz,
* refleksyjne – odbijają światło widzialne, jak i ciepło słoneczne.

Szyby dekoracyjne

Szyby dekoracyjne są to szyby o zmniejszonej przejrzystości, która wynika z rozproszenia promieni świetlnych na jej wzorzystej powierzchni. Ze względu na swoje walory użytkowe i dekoracyjne szyby te mają szerokie zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym. Szyby dekoracyjne występują w szerokiej gamie wzorów i kolorów.

Dodatki:

- ciepła ramka – ramka dystansowa to niezauważalny detal, stosując ją dodatkowo izoluje się wnętrze,
- szprosy międzyszybowe – jedna z najbardziej popularnych metod zdobienia okien przez podział powierzchni szyby na mniejsze pola. Szprosy występują w szerokiej gamie kolorów i mogą mieć różne szerokości (8 mm, 18 mm, 26 mm, 45 mm, ).