Nawiewniki

Kontrolowana wymiana powietrza w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności jest bardzo ważną sprawą. Zbyt duża wilgotność powietrza sprzyja rozwojowi pleśni i grzybów oraz wpływa na pogorszenie klimatu pomieszczenia. Właściwy napływ świeżego powietrza do pomieszczeń, równomierna wentylacja całego mieszkania wpływają na ograniczenie ryzyka zawilgocenia pomieszczeń.

Nawiewniki montowane są w górnej części okna. Drogi wentylacji nawiewnika można prosto i bez trudu oczyścić.

Sposób działania nawiewnika:
Świeże powietrze z zewnątrz doprowadzane jest do przestrzeni pomiędzy skrzydłem a ościeżnicą. Tam wstępnie ogrzane unosi się do góry i przez nawiewnik przedostaje się do wnętrza pomieszczenia. Nie występuje zjawisko przeciągu, ponieważ powietrze z zewnątrz kierowane jest poprzez nawiewnik i górną przylgę pod sufit, gdzie miesza się z cieplejszym powietrzem.

Firma EKOPLAST w swojej ofercie posiada:

Nawiewniki higrosterowane

Sterowane automatycznie, ilość dostarczanego powietrza zależy od wilgotności względnej panującej w pomieszczeniu. Im wyższa wilgotność, tym większy napływ powietrza. W zależności od pory dnia i od sposobu użytkowania pomieszczeń, zmienia się ilość dopływającego powietrza (w nocy jest większy nawiew do sypialni, w ciągu dnia do pokoju dziennego). Czujnikiem sterującym jest wiązka taśm wykonana z poliamidu. Istnieje możliwość zamknięcia przysłony ograniczając przepływ powietrza do minimum.

Nawiewniki mechaniczne

Sterowane ręcznie, użytkownik sam reguluje ilość dostarczanego powietrza przez otwarcie/zamknięcie przesłony.

Zamów bezpłatną wycenę!

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę Eko-Plast, zgodnie z ustawą z dn. 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r. Nr 133, poz. 883)