Bramy garażowe

Bramy garażowe2019-04-04T09:14:09+00:00

Bramy garażowe

Bezpieczeństwo użytkowania bram garażowych opiera się na systemach eliminujących jakiekolwiek ryzyko związane z codziennym używaniem.

Standardowym wyposażeniem bram z napędem elektrycznym jest wyłącznik przeciążeniowy, który zapobiega ewentualnym wypadkom związanym z przygnieceniem. Gdy podczas zamykania brama napotka na przeszkodę automatycznie zatrzymuje się i podnosi, nie powodując żadnych szkód.
Kolejnym zabezpieczeniem jest konstrukcja segmentów tworzących pancerz bramy. Dzięki niej wyeliminowana jest możliwość przytrzaśnięcia palców z zewnątrz i od wewnątrz.

Zastosowanie fotokomórek chroni przed zgnieceniem. Brama automatycznie podnosi się, gdy na wysokości linii fotokomórki znajdzie się jakakolwiek przeszkoda.

Awaryjne rozłączanie pozwala przejść w przypadku braku zasilania na ręczny tryb otwierania.

Zamykanie bramy garażowej segmentowej.

W bramach garażowych segmentowych z elektrycznym napędem montowana jest blokada dociskowa, która uniemożliwia podniesienie z zewnątrz opuszczonej bramy.

W bramach garażowych segmentowych bez napędu elektrycznego zamykanie może odbywać się na dwa sposoby: za pomocą rygla ręcznego i zamka zatrzaskowego. Rygiel ręczny skutecznie uniemożliwia podniesienie z zewnątrz zamkniętej bramy. Zamek zatrzaskowy jest montowany od strony wewnętrznej i obsługiwany z obu stron bramy. Zamek ten szczególnie polecany jest do bram, które są montowane w garażach bez dodatkowego wejścia.

Bramy garażowe segmentowe są dostępne w 3 wzorach przetłoczeń:

  • przetłoczenia w kasetony,
  • przetłoczenia poziome wąskie,
  • przetłoczenia poziome szerokie.

Kolorami bazowymi dla wszystkich rodzajów bram z przetłoczeniami są biały i brązowy. Bramy te są dostępne również w kolorach z palety RAL np.: perłowobiały, jasna kość słoniowa, czerwień rubinowa, niebieski, lazurowy, zielony, kilka odcieni szarego, ochra, kilka odcieni brązu.

Bramy garażowe segmentowe są dostępne również jako bramy bez przetłoczeń. Ich dodatkowym atutem jest łatwość utrzymania czystości. Bramy bez przetłoczeń są dostępne we wszystkich kolorach palety RAL.

Bramy garażowe segmentowe mogą być wykończone jednym z kilku dekorów.

Bramy garażowe segmentowe mogą zostać wzbogacone o przeszklenia. Rozmiar i kształt przeszkleń jest dostosowany do rodzaju i wyglądu bramy.

  • Dostępne kształty przeszkleń:
  • owalne,
  • prostokątne,
  • prostokątne ze szprosami.

Elementy ułatwiające otwieranie bram garażowych to klamki i uchwyty. Warianty kolorystyczne klamek i uchwytów: czarna i satynowa. Standardowo uchwyty montowane są po lewej stronie bramy. Możliwe jest również umieszczenie uchwytu po prawej stronie lub przy bramach automatycznych rezygnacja z niego.

Napędy elektryczne stosowane w bramach garażowych segmentowych to napędy centralne. Są one zamontowane nad bramą, napęd przekazywany jest przez szynę wyposażoną w łańcuch lub pasek zębaty. Klient ma możliwość swobodnego sterowania nimi za pomocą: pilota, przycisku klawiszowego, klawiatury kodowej lub wyłącznika kluczowego. Napędy są wyposażone w lampkę, elektroniczną regulację wyłączników krańcowych, wyłącznik przeciążeniowy oraz funkcję łagodny start i zatrzymanie.

Zamów bezpłatną wycenę!

Call Now Button